Udany wypad pod namiot

Pomimo że w naszym kraju przybywa miejsc noclegowych w postaci hoteli, schronisk czy pensjonatów, to nie wszędzie jest możliwe je znaleźć. Wiele osób woli wycieczki w bardziej odległe i dzikie tereny, gdzie namiot jest niezbędny. No i oczywiście jest całkiem spore grono osób, które po prostu woli nocować na łonie natury, a nie w budynku. Aby jednak, taka wycieczka była udana, należy zwrócić uwagę na wyposażenie.

Na rynku mamy obecnie duży wybór namiotów, dlatego nie ma problemu z ich zakupem. Kwestią jest tylko wybrać odpowiedni. To, jaki namiot będzie najlepszy, zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od tego, czy na miejsce biwaku dociera się pieszo czy jakimś środkiem lokomocji. Jeśli tym drugim sposobem, można pokusić się o wzięcie jednego namiot dla kilku osób. W przeciwnym razie, bardziej praktyczne są małe namioty, np. dwuosobowe. Przy wyborze namiotu bierzemy pod uwagę temperatury powietrza, szczególne w nocy. Na piesze wędrówki z namiotem, dobry na pewno będzie kompaktowy namiot samorozkładający się.

Wypad w teren, czy to pod namiot czy stricte pieszy, wymaga odpowiedniego przygotowania. Jest lista rzeczy, które należy mieć koniecznie pod ręką, szczególnie gdy do najbliższych siedzib ludzkich jest daleko. Jednym z takich niezbędników jest zestaw survivalowy, który nie tylko jest przydatny, ale też może w skrajnych sytuacjach uratować zdrowie lub nawet życie. Jeśli chodzi o zestaw survivalowy skład nie jest ściśle określony jakimiś normami. Na pewno musi znaleźć się tam źródło ognia, apteczka pierwszej pomocy, urządzenie do nawigacji, narzędzia do cięcia, a także zestaw do oczyszczania i filtracji wody. I co ważne, wszystko musi być kompaktowych rozmiarów.

Dodaj komentarz